salon salon salon salon

Zalety klatek typu skrzynkowego

Każdy, kto posiadał ptaki przez dłuższy czas doskonale zdaje sobie sprawę, jak dużo łusek ziarna wysypuje się na zewnątrz klatki.

Dlatego też jedną z niezaprzeczalnych zalet klatek tego typu (skrzynkowego), w odróżnieniu od klatek z drutu, jest łatwość utrzymania czystości zarówno wewnątrz regału, jak i jego pobliżu.

zbliżenie na łuskołap
zbliżenie na poidełko

Inne korzyści z klatek typu skrzynkowego

Kolejną zaletą klatek skrzynkowych jest generowanie mniejszej ilości stresu dla podopiecznego, ze względu na osłonięcie klatki z trzech stron.

Zastosowanie frontów z zewnętrznym montażem karmników dodatkowo ogranicza stres ptaka, ponieważ obsługa karmnika (np. zmiana ziarna) wyklucza konieczność wkładania dłoni do środka klatki. Ptaki trzymane w ten sposób są o wiele spokojniejsze..

Wykonanie

Połączenia płyt zrealizowane są za pomocą kołków 8 mm, co zapewnia wysoką trwałość i estetykę połączenia, gdyż po złożeniu nie widać żadnych elementów mocujących.

Klatka wysyłana jest w stanie rozebranym, a jej poszczególne elementy składowe odpowiednio zabezpieczone. Takie rozwiązanie znacząco poprawia bezpieczeństwo płyt w trakcie transportu. Do regału dołączana jest instrukcja montażu. W razie problemów przy montażu w domu gorąco zachęcamy do kontaktu telefonicznego.

zbliżenie na klatkę

Zastosowane fronty

Fronty posiadają dodatkowe drzwiczki boczne, umożliwiające montaż różnych dodatkowych akcesoriów ułatwiających hodowlę, m. in.:

 • basenika,
 • gniazdka zewnętrznego,
 • budki.

Do każdego regału dołączane są

 • fronty ocynkowane z dodatkowymi drzwiczkami bocznymi,
 • szuflady wykonane z wysokiej jakości tworzywa szucznego,
 • przezroczyste pojniki 60 ml,
 • karmniki z klapkami i dociskającymi sprężynkami
 • patyki drewniane z końcówkami montażowymi,
 • elementy niezbędne do montażu regału (kołki meblowe, haczyki do zawieszenia frontów oraz gwoździe do tylnej płyty HDF).
  instrukcja montażu.
zbliżenie na łuskołap

Warianty regałów

Sposób konstrukcji regału umożliwia bardzo łatwy demontaż poszczególnych elementów, np. w celu okresowego czyszczenia wnętrza, dzięki czemu hodowla przebiega znacznie sprawniej.

Regały występują w różnych wersjach kolorystycznych, jak i gabarytowych. Ich konstrukcja dopasowana jest do potrzeb ptaków oraz wygody hodowców